Čarování se jmelím
Jmelí je parazitická stále zelená rostlina, která roste nejčastěji v korunách borovic, jedlí, smrků a akátů, ale někdy i lip, javorů a dalších stromů. Jeho plody jsou světlé bobulky, které dozrávají v prosinci. Kromě toho, že jmelí obsahuje léčivé látky a sbíráme ho na čaj, tinktury, výluhy a ke koupelím a výplachům, má jmelí také kouzelnou moc a je prastarým symbolem Vánoc.
Jmelí by se mělo darovat, jen tak se jeho kouzlo může projevit. Již Keltové považovali jmelí za posvátnou rostlinu a věšeli ji v domech, aby vyhnali zlé duchy. Také věřili, že jmelí nosí štěstí a zajišťuje plodnost nejen v rodině, ale i v celém hospodářství.
Rituál se jmelím je vhodný na zimní slunovrat. Budeme potřebovat svazek jmelí s hodně bobulkami a červenou stužku. Vytvoříme pomyslný kruh a pozdravíme Bohy, Anděly a Vesmír. Jmelí svážeme červenou stužkou a připravíme si v duchu 9 přání. Pak si vždy jedno přání nahlas vyslovíme, poprosíme o jeho splnění a uvážeme přes svazek červený uzel. Rituál zakončíme devátým přáním, devátým uzlem a poděkováním Bohům, Andělům a celému Vesmíru. Svazek jmelí zavěsíme za červenu stužku do dveří, na lustr, nad postel, nebo kamkoliv, kam se nám to hodí, a necháme ho tam celý rok.
O Štědrém dni se také nezapomeňte pod darovaným jmelím políbit, nosí to štěstí, lásku a spojení milenců.
Kouzelná síla kamenů
Všimli jste si, kde všude si můžete koupit nejrůznější barevné kameny? Jejich obliba stále roste. Kameny jsou buď přírodní nebo se brousí, fazetují či leští i jinak upravují. Není problém zakoupit drahý kámen v prstenu nebo jiném šperku, případně jako levnější bižuterii, stejně jako třeba vybroušeného andílka nebo jiný symbol. Tady ovšem potom cena není malá.
Každý kámen má svůj specifický úkol a svoje kouzlo. Rozlišujeme kameny měsíční, kdy je pro každý měsíc v roce specifický jiný kámen, kameny vhodné podle narození, tedy podle znamení zvěrokruhu, kameny, které nám přivolávají lásku, přátelství, bohatství, ale také kameny, které léčí naše fyzické neduhy a nemoci.
Řekněme si tedy pár slov o nejznámějších polodrahokamech:
- Růženín – kámen lásky, pro dobrou náladu, dobrý spánek, uklidňuje, ničí negativní vlivy elektroniky
- Křišťál – ideální pro duchovní sílu
- Granát (a ostatní červené kameny) – dodává odvahu a energii
- Achát – kámen osobního růstu
- Tyrkys – probouzí energie, povznáší z depresí
- Citrín – pro větší aktivitu v intelektuální sféře, přitahuje peníze
- Karneol – dodává vitalitu, navozuje štěstí
- Nefrit – bílý kámen pro ochranu majitele
Nesmíme zapomínat na to, že i kámen je třeba čistit a nabíjet, a to právě proto, že na sebe nachytává veškerou negativní energii z okolí. Čistíme je většinou pod tekoucí vodou nebo ve slané vodě a nabíjíme buď na Slunci nebo při měsíčním svitu, a to zejména v úplňku. Je třeba se u každého konkrétního druhu kamene seznámit s přesným postupem čistění, aby mohl tento správně fungovat.
Darovat polodrahokam je výrazem úcty a lásky, stejně jako snahou pomoci dotyčnému člověku, avšak pouze tomu, kdo věří v jejich sílu a kouzelnou moc. Věnujme proto pozornost tomu, zda případný obdarovaný má k těmto duchovním záležitostem sklon a jeho víra a myšlení se shodují s tím, co nám kameny mohou nabídnout. Jinak nemá význam takový dárek vůbec dávat. Tady je skutečně namístě rčení: „Neházejme perly sviním.“
Energetický vysávač a jak na něho
Zažili jsme to všichni. V naší blízkosti se objeví někdo, kdo nás zahlcuje jednostranným proudem informací, které nestačíme pobírat a kterým se bráníme. Ovšem obrana v tomto případě není snadná, a mnozí se vlastně ani neumíme bránit. Nejúčinnější se mi jeví rčení „jedním uchem sem, druhým tam“. Ale ani tohle každý nedokáže.
Bohužel pak sedíme a trpělivě nasloucháme všem steskům (ale pozor, mohou to být i kladné informace – ovšem pouze pro tu danou osobu – a vychloubání se) a modlíme se, ať už to skončí. Samozřejmě, konec musí přijít. Jenže my jsme pak nejenže nespokojení, ale také vyčerpaní. Připadáme si totálně vyšťavení a bez energie, jako by nás ta osoba úplně vycucla.
Rada tady je v rámci zachování vlastního duševního zdraví jediná: obrňte se, udělejte kolem sebe ochranný kruh, jakýsi pomyslný štít, který Vám bude chránit vaše holé tělo a duši, kam už si nepustíte nikoho, kdo by Vám, byť nevědomky, ubližoval. A naučte se říkat NE. Klidně, ale důrazně vyjádřit svůj nesouhlas. Navrhněte třeba jiný termín nebo čas hovoru, ale když se Vám to zrovna nehodí nebo nelíbí, řekněte TEĎ NE.
Energetičtí vysávači se zcela pravděpodobně budou cítit dotčení, nepochopení, nebudou vědět, proč s nimi odmítáte mluvit, proč je nechcete vyslyšet, nebudou vidět svoji vlastní vinu. Budou se litovat, protože všichni se proti nim spikli. Jsou to jedinci zahledění do sebe a do svých problémů, a okolí vnímají spíše jen jako zdroj, kde se oni mohou vybíjet. Proto ani nemívají opravdové přátele.
K vaší vlastní síle postavit se energetickému vysávači do opozice vám může pomoci následující modlitba k andělům: „Prosím, odřízněte všechny negativní a temné vlivy, které na mě (jméno konkrétní osoby) vysílá a vytvořte kolem mě ochranný štít.“
A nezapomeňte za to andílkům poděkovat.
Kouzelná magie svíček
Těžko specifikovatelnou moc svíček a magickou sílu jejich zapálených knotů si uvědomují mnozí z nás. Stejně tak mnozí z nás bez obav svíčky zapalujeme. Děláme to pro svoje potěšení, pro naši ochranu a nebo žádáme o pomoc.
Ne zanedbatelné jsou svíčky na narozeninovém dortu. Tady se učíme vnímat jejich kouzlo už od prvního roku našeho života. To jenom foukáme do svíčky, aby zhasla. V pozdějším věku však slyšíme: „Sfoukni svíčky a něco si přej!“ A kouzlo je na světě.
V průběhu pozdějšího života se setkáváme se svíčkami stále častěji. Když se zamilujeme, chystáme pro milého nebo milou romantickou večeři při svíčkách, kdy hledíme do plamínků i očí toho druhého a přejeme si, aby ta chvíle nikdy neskončila. V zimním období si zapalujeme svíčky, aby nám nahradily nedostatek světelného jasu a sluníčka. Na Vánoce jsou svíčky svátečním symbolem. Na hřbitově zapalujeme svíčky za naše zemřelé.
V životě mnohých přijde však i taková chvíle, kdy se u svíčky modlíme. Nevadí, že třeba nejsme věřící, máme nějaké vroucí přání a prosíme o jeho vyplnění. Jsme citliví a pokorní. Uctíváme to světélko naší naděje.
Svíčku si můžeme koupit téměř kdekoliv a jakoukoliv. Dávejme však pozor na jejich barvy, jedná se o důležitý podtext energie. Růžová je barva lásky, je důležitá pro naše srdce a veškeré jeho záležitosti, červená je barva radosti a silné vůle, oranžová pro zvyšování sebedůvěry, modrá pro komunikaci a porozumění, žlutá je barva pro navazování kontaktů, zelená je pro tvořivou energii, fialová pro sjednocení materiálních a duchovních potřeb, bílá barva je pro zbavení se sobeckých potřeb a touhy po moci a černá svíce je ideální pro schopnost přijímat cokoliv bez jakýchkoliv podmínek. Navíc pokud chceme zvětšit účinek jakékoliv barvy, černá svíce nám k tomu dobře poslouží.
Existují však i speciální druhy, jako například čakrová svíce. Ta napomáhá harmonizovat jednotlivé čakry toho člověka, který je v místnosti, ve které svíčka hoří, a to pěkně jednu čakru po druhé. O jejich pořadí rozhoduje sedm barevných škál, protože i každá naše čakra je zastoupena jednou konkrétní barvou.
Dalším významným druhem svící jsou svíce rituální. Nemusíte se bát, nejedná se jen o tradiční obětní nebo posmrtné rituály. Obřadní úkon může být na splnění jakéhokoliv přání – na návrat partnera, na přivolání nové lásky, obnovení zdraví, získání peněz, překonání strachu, překonání deprese, rituál ochrany, rituál zdraví, zbavování se zlozvyků a spousty dalších. Vždy se jedná o prosbu k dosažení určité změny. Mějme však na paměti, že je třeba, aby naše přání bylo upřímné, nezištné a neškodící jinému.