Pít čistou vodu? Léčí či neléčí naše tělo?
Ačkoliv to tak nevypadá, naše tělo je tvořeno z velké části vodou, a proto je tato tekutina tak důležitá pro správné fungování našeho organismu. Ale téměř většina lidí, kteří ke mě přijdou mi řekne, že nepije, maximálně tak 2 dcl denně, což je opravdu velmi málo. Ale i správnému pití je třeba se naučit a není to nic těžkého, postačí si stanovit z počátku cca 2-3 týdny 1 sklenici každou hodinu a tělíčko si to zapamatuje a pak už si svou pravidelnou dávku hydratace bude hlídat samo a řekne si že má žízeň
Tím, že málo pijeme dochází k dehydrataci organismu, která mu neprospívá, ale také nemá tělo dostatek tekutin, díky kterým by vyloučilo odpadní látky, které vznikají při jeho provozu a to ať už při trávení, sportování, nebo odbourávání následků bujarého večírku Dehydratace může mít celou řadu příznaků, ať už se jedná o únavu během dne nebo hned ráno, když chcete vstát z postele a jste unaveni, hněv, deprese, ale i chronické nemoci bývají způsobeny usazeninami škodlivin v oslabených částech našeho těla.
Proto je tak důležité pít, otázkou je, ale co? Spousta lidí chodí do supermarketů a tahá balíky vod, či minerálních vod, dejme tomu tj. ta lepší varianta, ale pak jsou tu ty krásné barevné a nyní tak velmi propagované light limonády, perlivé či neperlivé. Těm je opravdu třeba se vyhnout ať už z toho důvodu, že informace o jejich příznivém dopadu na naše zdraví v rámci snižování váhy je více než zavádějící, a o jejich skutečných nepřiznivých účincích na naše zdraví se mlčí či mlží. Pravdou je, že spíše než snižování váhy dělají pravý opak, a o jejich poškozování našich vnitřních orgánů ani nemluvě!
Naše tělo denně potřebuje alespoň 2 litry vody, a další vodu získává z potravy, kterou denně zkonzumujeme. Když pijeme dostatek vody, tak je moč bezbarvá, což je dobré znamení, pokud barvu změní, zežloutne, jedná se o počínající dehydrataci, a když zoranžoví, pak je tělo skutečně dehydratované a některé části těla tím trpí, např. ledviny.
Malá rada na závěr: je dobré ráno hned po probuzení k nastartování těla vypít cca 3 dcl teplé či vlažné vody s citronem
K čemu je dobrý půst? Držet či nedržet hladovku?
Po pravdě je to ten nejlepší detoxikační prostředek, dalo by se říct, že nás nic nestojí a efekt je maximální, ale tak jako všechno i on má svá pravidla, která by se měla dodržovat, aby jeho účinek byl maximální a tělíčko bylo spokojené. Je vhodné ho naplánovat i v souladu s fázemi Měsíce, kdy nejlépe je začít při úplňku, či tzv. ubývajícím Měsíci, kdy se z tělíčka snáze uvolňují všechny toxické i jiné usazeniny.
Není půst jako půst, pro úplné začátečníky, kteří si neumí představit, že by celý den či několik dnů vůbec nic nejedli, je možné zkusit třeba rýžový den nebo zeleninový den, či pití různých zeleninových šťáv. Naše tělo je totiž denně zatěžováno velkým množstvím látek, které mu neprospívají, ať už jsou to např. známá Éčka, konzervanty, barviva, glutamáty, ale i třeba lepek, jehož podíl se díky neustálému přešlechťování zemědělských plodit v naší stravě zvyšuje.
Dalším důležitým faktorem, než se do půstu dáte, je připravit se na něj psychicky, uvědomit si, že půst držím proto, aby se mé tělíčko pročistilo a ozdravilo! Jakýkoliv jiný motiv (shodím rychle do těch krásných šatů, co jsem viděla v obchodě) ač může být zpočátku pro nás důležitý, může být při drobných krizích, které se v průběhu půstu můžou vyskytnout (např. že nás honí mlsná – viz. čokoláda, káva atd.)., dostatečně nemotivující a Vy si nakonec „něco“ dáte a půst je fuč a příště už se do něj nepustíte
Je velmi vhodné, pár dní před začátkem půstu ze stravy postupně vyřazovat některé zatěžující potraviny – viz. maso, alkohol, káva, atd., tzv. ji odlehčit, nejlepší je postupně přejít na stravu vegetariánskou, kdy pak přechod z ní na půst bývá bezproblémový.
Kdo si úplně netroufá na půst a přece jen by chtěl tělíčku odlehčit, tak je možné prodloužit dobu detoxikace, která probíhá v našem organismu každou noc přirozeně, když spíme, prodloužit tak, že večeři nahradíte kokteilem ze zeleninových štáv.
Důležité je během půstu pít hodně tekutin nejlépe čisté vody, která z těla odplaví všechny vyloučené nečistoty, vhodné jsou i různé bylinkové čaje, které očistu posílí, např. kopřivový, ledvinový, jaterní atd.
Po ukončení půstu, zvláště pokud byl několikadenní, je třeba pokud vůbec ještě chcete, se vracet ke svému původnímu jídelníčku pozvolna, nejlépe je začít opět pitím zeleninových šťáv a postupně přecházet na pevnou stravu.
Ale nejdůležitější je nebát se, že něco nezvládnu či udělám špatně, jen naše tělo totiž ví, co je pro něj dobré a co není, proto to nejdůležitější co musíte udělat je, poslouchat co Vám říká a tím se řídit !
Přeji všem, kteří se do něj pustí aby vytrvali