Malá škola TAROTU

 

 

škola tarotu

 

 

MALÁ ŠKOLA TAROTU  první část (na pokračování).

 

 

Mnoho z Vás se zajímá o tarot, o jeho význam, symboliku, historii, vliv, efekt, o to, jak to funguje a jak je možné se toto naučit. Já sama pořádám kurzy, semináře a minisemináře na různá témata, ponejvíce z oblasti numerologie, astrologie, automatické kresby, osobního rozvoje, osobního růstu, řeči těla a mnoho dalšího. Také dělám kurzy výkladu tarotových karet, a právě o ty je největší zájem, stejně jako o výklady karet z řad klientů. A právě proto jsem se rozhodla, že Vám budu postupně psát své poznatky a mé zkušenosti z této oblasti. Informací je příliš mnoho, ale pokusím se to zkrátit na co nejvíce srozumitelné a stručné vyjádření, tak, aby se každý, kdo má zájem a chce mohl kartám věnovat. Tedy začněme:

 

Co je třeba k výkladu karet.

 

Je to prosté a jednoduché: balíček karet a touha chtít. Toť vše, nic víc nepotřebujete. Mnoho lidí možná namítne, že je třeba mít pro to vlohy, potřebnou intuici a nějaké vrozené předpoklady. Na to já odpovídám ne: intuici máme každý, jen ne všichni ji umějí využívat, či ji chtějí a jsou ochotni naslouchat, tedy hlasu svého srdce, ale toto je téma na dlouhé povídání. Nicméně je pravdou, že silně intuitivním a vnímavým jedincům to půjde snáze a jejich náhledy budou více hluboké. Ovšem máte to stejné, jako s talentem: i lidé, mající talent a vrozené dispozice, pokud ho nebudou rozvíjet a trénovat třeba na hudební nástroj, velmi brzy ho ztratí. Když jsem u hudby, ještě zde krátce zůstanu: stejně tak člověk bez talentu, bez hudebního nadání, oproti talentovanému, když bude denně několik hodin cvičit, tak za velmi krátkou dobu předčí a přeskočí toho talentovaného a nadaného človíčka. Stejně tak je to s intuicí a vnímáním, tedy kdo chce, naučí se a hledá možnosti, kdežto kdo nechce, hledá příčiny a výmluvy, proč to nejde…A o tom to všechno, stejně jako celý náš život je!

 

Podtrženo, sečteno, máte-li chuť a zájem naučit se vykládat tarotové karty, pokusím se Vás to naučit, nebo alespoň poskytnout nějaké rady a návody, jak na to. V případě, že byste měli zájem o hlubší náhled a praktické cvičení, můžete absolvovat kurzy výkladu karet v praxi, pořádané v Praze, Brně a Blansku.