Příčiny NEMOCÍ

Pravidelně zde můžete nalézat psychosomatické příčiny a důsledky, kterým se říká nemoci. Je zřejmé, patrné a prokázané, že veškerá onemocnění, nemoci, bolesti veškeré psychosomatické příčiny na těle jsou jen a pouze důsledkem špatné, nesourodé psychiky, stresů, problémů ve vztazích a dlouhodobých smutků. Vzhledem k mé 30-ti leté praxi ve zdravotnictví a každodenním styku s pacienty vím, jsem si jista a stojím si za tím, že každá nemoc je důsledek psychiky, dlouhodobých stresů, životní nespokojenosti a špatných, negativních emocí. Další v pořadí jsou:

 

 

AFTY

 

Tímto nepříjemným a někdy i bolestivým, pálivým a řezavým onemocněním trpívá poměrně velká část obyvatelstva a co mám za léta praxe ve zdravotnictví  vypozorované, tak se jedná většinou o stále tytéž lidi. Protože toto onemocnění se týká úst a ústa mají co do činění s našimi slovy, myšlenkami, city a emocemi, jedná se o to, že právě o nevyslovená, nevyřčená a potlačovaná slova a emoce, tedy, to co máte na srdci, nedokážete říct, dát tomu průchod a dostat to ven. Jedná se často o slůvka a myšlenky, která bývají dosti jedovaté, zákeřné, plné zla, závisti a pomluv. Afty se objevují v souvislosti s tím, když je někdo na sebe naštvaný, nebo i na někoho dalšího, ve spojení se strachem, obavami, je nesoustředěný, frustrovaný a vnitřně podrážděný.

 

Popis:

jedná se o vřídky v ústech,  které bývají buď jednotlivé nebo povícero na jednom místě různých velikostí od špendlíkové hlavičky až po několikacentimetrové ložiska. Afty mizí sami, samovolně a to během jednoho až tří týdnů.

 

Léčba:

nebát se říct, co si myslíte a nic v sobě nepotlačovat. Vaše emoce, obavy a strachy chtějí ven, umožněte jim to. Fyzická léčba spočívá v dezinfekci dutiny ústní a sliznic. Omezte kořeněná jídla, kávu, brambůrky, kávu a žvýkačky a věše, co by afty dráždilo. Dodejte tělu vitaminy z řady B a C, nejlépe v přírodní podobě v potravinách, ovoci a zelenině. Pomáhají i přípravky, které mají schopnost posilovat imunitní systém těla, jako je echinacea (třapatka nachová) a rakytník. V lékárně si můžete zakoupit různé gely a vodičky na potírání, vyplachovat a kloktat ústa pak lze hojivou a protizánětlivou šalvějí a heřmánkem. Nejlepší je však vždy prevence, to znamená nebát se druhým říct, co si myslíte a co Vás trápí.

 


 

ALERGIE

 

Alergie je stav organismu na nějakou určitou látku, na kterou reaguje zvýšenou citlivostí, až přecitlivělostí. Alergenů tyto stavy vyvolávající je kolem nás hodně a ne na všechny tak působí. Zdravému, normálnímu a hlavně vyrovnanému člověku to nic nedělá, nezpůsobuje ani nevyvolává. Mezi nejčastější alergeny, na které převážná část populace reaguje jsou následné: pyl, prach, peří, zvířecí srst, roztoči, určité potraviny, některé léky, nápoje, éčka, chemikálie, čistící prostředky, kosmetika a v neposlední řadě čím dál častěji, hlavně pak u malých dětí, počínaje kojeneckým věkem jsou to různé potravinové alergie, jako např. na kravské mléko, mléčné produkty, pšenici, vajíčka, citrusové plody, rajčata, jahody, prach, oříšky, spermie, latex, kiwi a mnoho dalších.

 

Při vyslovení slova alergie se už dnes téměř nikdo nepozastaví, stalo se to běžnou součástí našeho světa a bere se to za normální „věc“. Až tak normální to však není, vždyť se jedná o nějakou reakci, a každá reakce je následkem nějaké akce. Proto je třeba řešit příčinu, nikoliv jen tlumit problémy, to nikam nevede. I když je pravda, že v některých případech (pyly) se to nedá ze života vyloučit, ovšem skutečná příčina tkví stejně jinde, jak v samotném pylu. V současné době trpí alergií 1/3 obyvatelstva, což je opravdu alarmující.

 

Velmi často se setkávám s tím, že příliš opatrné maminky dávají svým čerstvě narozeným dítkám preventivně výrobky nepocházející z kravského mléka, ale sójového, s tvrzením „co kdyby náhodou“, protože starší dítě to má, tak to druhé to musí mít zákonitě také, popř. to mají v rodině nebo jen kamarádka říkala, či na netu psali… Aniž by to byli zkusili, raději svým dětem dávají něco, co třeba vůbec nepotřebují, nehledě k tomu, že pro správný vývoj dětského organismu jsou molekuly pocházející právě z „běžného dětského sušeného mléka“ mnohem výživnější, hodnotnější a potřebnější pro vyvíjející se dětský organismus. Jakmile si dětský organismus od malička naučíte na to, že je zesláblý a budete o něj nadmíru přecitlivěle a velmi starostlivě, až úzkostlivě dbát, aby náhodou nedostal něco špatného, pak vězte, že  ono dítko přecitlivělé bude, nehledě k tomu, že již od malička bude slýchat: to nesmíš, to by ti uškodilo, to je špatné, apod., což jeho psychice zrovna dvakrát nepřispěje. Tedy všeho s mírou, zdravým selským rozumem. Ano, pakliže má dítko skutečně prokázanou alergii, mající dispozice od svých rodičů, pak se samozřejmě těmto alergenům musí vyhnout, ale dávat něco preventivně, co kdyby – mi připadne neuvážené, zbytečné a také někdy nezodpovědné (zde mám na mysli zejména zapřísáhlé maminky veganky a vegetariánky, které toto velmi striktně praktikují na svých malých, velmi malých dítkách).

 

JAK ALERGIE VZNIKÁ

Na podkladě atopie, kdy se jedná o poruchu imunitního systému v organismu, které vedou k reakcím spojeným s vyplavováním a odmítáním látek jako např. histaminu, leukotrienů a jiných mediátorů. Alergické projevy se dělí na akutní, nárazové, opožděné, sezónní a chronické, ty zná většina lidí jako různé kopřivky, senné rýmy, astmata, ekzémy, některé hemolytické anemie, a mnoho dalších. Alergeny mohou vnikat do těla inhalací, polknutím, kontaktem s kůží, parenterálně (bodnutím, injekčním podáním).

 

JAK SE ALERGIE PROJEVUJE

Tyto vlivy pak způsobují následné známé otoky sliznic, očí, kůže, zčervenání, kožní vyrážky, zarudnutí, slzení očí, svědění očí, kůže, kýchání, ucpaný nos, zúžení průdušek, poruchy činnosti cév, zvýšenou tvorbu hlenu až po ničení buněk, bolesti hlavy, průjmy, zvracení, bolesti břicha, únava, apod.

 

JAK SE ALERGIE LÉČÍ

Klasická medicína podporovaná a masírovaná farmaceutickým průmyslem vynalezla ony zázračné tablety a vakcíny, kterým se říká antihistaminika, a těch se mimochodem ročně spotřebují tuny a tuny. Každý z Vás zná nejčastější z nich: Zyrtec, Zodac, Ditgiaden, Claritin, Flonidan, Xyzal, Cetirizin, Fenistil, atd. Ideální léčba spočívá v pročištění organismu, ale hlavně v psychice a emocích. Těžší, akutní stavy se léčí také pomocí antibiotik a kortikoidů.

 

Alergie je reakce na něco či na někoho a to je třeba si uvědomit. Alergie je dopad a následek lidské psychiky. Možná mnozí z Vás namítnou, že malé děti, kojenci a batolata trpící alergií nemohou mít psychiku narušenou. Ovšem tyto dítka vyrůstají v rodinách třeba hádajících se rodičů, ve stavech napětí, stresů a to jsou příčiny, kdy to podvědomě vnímají a ve skutečnosti toto je jejich jediná reakce, že se jim to vnitřně nelíbí, protože jinak se bránit neumí. Víte sami, že alergie může vzniknout u člověka v průběhu celého života „zničeho nic“ a stejně tak může zničehonic odeznít. Když se nad tím zamyslíte, nemohlo by to právě souviset s některým těžším životním obdobím, se stresy, napětím a problémy, které správě mohou spustit onu alergii. A stejně tak i naopak, když už stresy a napětí pominou, ejhle, člověk je bez alergie, co se stalo, je pryč. Proto také alergie probíhá akutně či chronicky, záleží na daném „alergenu“, kterým mohou být a bývají někteří lidé z Vašeho okolí, dokonce i velmi blízkého a intimního.

 

SKUTEČNÁ PSYCHOSOMATICKÁ PŘÍČINA

Alergie je vlastně obrana těla na něco, nejčastěji na někoho. Může být také následkem strachu, vnitřních obav a malé sebedůvěry, kdy tělo reaguje na někoho silnějšího či mocnějšího. Sami jste si  možná několikrát  řekli: „toho nemůžu ani cítit, z toho mám husí kůži, z toho se mi dělají osypky, na toho mám alergii, ten mi vadí, toho nemusím, apod“. A zde máme skutečnou příčinu, i když to nemusíme říct nahlas, ale je to v hloubi duše, v podvědomí, prostě někde je to ukryté. Otázka při tomto onemocnění, kterou byste si měli položit zní: „ Kdo mi v životě vadí, koho nemusím, koho nemůžu ani cítit..“. Alergie je projev vnitřního pláče těla, projev nesouladu a neklidu v rodině, v práci či ve vztahu. Může se jednat i o genetické zatížení rodových linií, kdy máte „něco“ neukončeného, nedořešeného se svými rodiči nebo prarodiči či staré vzpomínky z dětství či dávné minulosti. Tyto potíže jsou následkem neschopnosti se bránit někomu, často spojeného s pocitem viny, bezradnosti a slabosti. Lidé trpící alergiemi si moc nevěří, i když na povrch mohou působit velmi suverénním dojmem, ale věřte, že ve skutečnosti, uvnitř, pod povrchem, co není vidět, pod onou maskou je něco nebo někdo, co je trápí. Může se také jednat o snahu strhnout na sebe za každou cenu pozornost, ať už na vědomé či nevědomé úrovni, a právě projev na kůži či slzící oči upoutají zraky a pozornost druhých a máte pozornost, kterou tak potřebujete, konečně si Vás někdo začal všímat, není to úžasné?

 

JAK TOMU PŘEDCHÁZET

Je dobré si vymezit své hranice, ujasnit si své cíle a jít si za svými sny a touhy. Přijměte názory druhých, respektujte a tolerujte je i když s nimi vnitřně nesouhlasíte. Nic v sobě nepotlačujte, dejte průchod svým emocím, vypusťte je ven, upouštějte postupně vnitřní páru, najděte si ventilek, kudy to půjde. Nenechte se nikým a ničím využívat, naučte se říkat důrazné ne, nejste nikomu zavázáni, nemáme k nikomu žádné povinnosti a nemusíte dělat nic, co nechcete či tak necítíte. Naučte se bránit, odpalte každou ránu a každý útok, dávejte všem svoji lásku a přátelství najevo, včetně toho, že budete mít rádi sami sebe. Nevysílejte žádnou zlobu na nikoho, nikomu nic špatného nepřejte, zapomeňte na slova jako je závist, averze, strach a naučte se skutečně a naplno žít, ne přežívat a alergie bude pryč!